Żadne miejsce nie jest zbyt głupie na odkrycie piosenki

Posted: 11/22/2011 by magoo8787 in Dźwięki

Jak już niegdyś wspominałem, po głowie często kołaczą się zasłyszane w knajpach „tam ta ram tam tam”, które potem trudno zlokalizować, nawet mimo cudowności, jaką jest internet. W moim przypadku udało się i prześladującym utworem był Punching in a Dream zespołu Naked and Famous.

Grupka generalnie jest młoda, powstała w 2008 r. w Nowej Zelandii. Jak wskazuje ich strona internetowa, koncertują teraz głównie w Stanach Zjednoczonych i Australii, ale mieli też swojego czasu europejską trasę. Jak dotąd na koncie mają jeden album, wydany w 2010 r. Passive Me, Aggressive You. Płytka całkiem interesująca, warto przesłuchać.

W wywiadach często pytają członków zespołu o podobieństwo m.in. do MGMT, na co ci grzecznie stwierdzają, że bardzo pochlebia im porównanie do światowej gwiazdy, niemniej jednak swoich korzeni szukaliby raczej w latach 80. i 90. Rzeczywiście, pewne podobieństwa da się dostrzec, obie grupy często zalicza się do indie rocka, a i instrumentarium czasem zbliżone. Mimo wszystko różnic też jest dużo.

O skandalach z udziałem Naked and Famous nie słyszałem, ich historia wciąż jest krótka, ale zamierzam ją śledzić, choćby przez wzgląd na fakt, że mój mózg maltretowany był przez przytaczaną piosenkę przez długi czas. A właśnie, piosenkę udało się znaleźć przypadkiem – znajduje się na liście utworów w ścieżce dźwiękowej do gry komputerowej FIFA12. Tak, choć raz nie żałuję marnotrawienia czasu na młócenie kolejnych spotkań przed monitorem.

Magoo

Reklamy
Komentarze
  1. Gufi pisze:

    No faktycznie na pierwszy rzut ucha brzmi jak MGMT. Na drugi też. I podoba mnie się, tęks wery macz.
    Poza tym 80’s faktycznie jakby trochę wracają ostatnio, może Bóg jednak istnieje 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s