Bad Day

Posted: 12/12/2011 by misiekwolski in Notatki
Tagi: , , ,

Czasem tak bywa i już. Dzisiejszy dzień bez wątpienia mogę uznać za najgorszy od… no, od dawna. Dobrze, że na jutro przygotowałem wszystko wczoraj, mogę dzisiaj poświęcić się czytaniu, pisaniu i niemyśleniu o tym, co jeszcze może pójść nie tak. A dzisiaj poszły źle rzeczy następujące:

1. Kiedy wychodziłem rano z domu celem pojechania na dworzec i później do Opola, rozładowała mi się komórka. Nieoczekiwanie. Czytaj: zostałem pozbawiony zegarka.

2. Tramwaj oczywiście się spóźniał, pojechałem więc innym i na dworzec dotarłem pieszo o 10.15, mając nadzieję na zakup biletu i przejazd uprzednio sprawdzonym pociągiem o 10.30.

3. Przejście z przystanku „dworzec PKP” na właściwy dworzec PKP z racji remontu było zamknięte. Musiałem iść dookoła, skutkiem czego straciłem cenne 5 minut.

4. Okazało się, że jakimś cudem tak dobrze przeprowadzona reorganizacja ruchu kolejowego w Polsce nie uwzględniła niektórych przejazdów regionalnych, a ściślej – uwzględniła, ale internetowy rozkład jazdy tego nie uwzględniał. Pociąg do Opola miał odchodzić o 11.40. W związku z tym de facto do Opola nie pojechałem.

5. Poszedłem za to na uczelnię, myśląc: skoro jednej ważnej rzeczy dzisiaj nie zrobiłem, to chociaż ruszę z prof. Jastrzębskim kwestię zmiany promotora. Okazało się jednak, że prof. Jastrzębski pojechał do Opola.

6. Gutek zgubił maila z drukarni.

7. Kupiłem nowe głośniki. Cudo. Wziąłem na nie jednak za małą torbę, skutkiem czego  musiałem je targać do domu w pudle. Myślałem, żeby wsiąść w tramwaj, ale po dłuższej chwili czekania zdecydowałem się iść na piechotę.

8. Kiedy odszedłem z przystanku, tramwaj podjechał.

9. Dalej mi się wyliczać nie chce, bo grozi to straszliwym fatalizmem. A od fatalizmu jest Marcin Pluskota. Daje zresztą temu wyraz w nowym „Kontraście”, gdzie podejmuje polemikę z moim – z reguły optymistycznym – podejściem do życia. Czytać można tutaj:

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s