Ultimate Review 40: Ultimate Fantastic Four: Fantastic!

Posted: 02/08/2012 by misiekwolski in Ultimate Review
Tagi: , , ,

Bendis parokrotnie wpadał na minę, powołując się w innych komiksach na przygody Fantastycznej Czwórki… której nie było w Uniwersum Ultimate. Na tę samą minę wpadł Millar w The Ultimates. Ci dwaj – było nie było – ojcowie uniwersum 1610 połączyli siły, żeby naprawić te karygodne niedociągnięcia i… wspólnie opowiedzieć nam historię nowej, ultymatywnej Fantastycznej Czwórki. Zapnijcie pasy, bowiem od teraz nic nie będzie już takie samo!

 

   

Pamiętacie Budynek Baxtera, tajny rządowy think tank zbierający najgenialniejsze dziecięce (i nie tylko) umysły na planecie? Właśnie trafił tam Reed Richards, młody chłopak maltretowany w szkole i gnębiony przez swojego ojca, który w zaciszu domowym opracował teorię przejścia do innego wymiaru, nazwanego przez siebie strefą N. Mieszkają tam już inni młodociani geniusze: latveriański młodzieniec, Victor van Damme, piękna Sue Storm wraz z ojcem Franklinem i bratem Johnny’m, a także grupa mniej lub bardziej genialnych dzieci. Reed i Victor wspólnie opracowują plan przedostania się do strefy N. Arogancja Victora sprawia jednak, że on, Reed, Sue i Johnny oraz kolega Reeda, Ben Grimm, ulegają straszliwemu wypadkowi i zostają rozrzuceni po świecie. Sue trafia do podziemnej twierdzy jednego z byłych naukowców Baxtera, Arthura Molekevitza, który został wydalony za nielegalne eksperymenty na żywych organizmach. Victor zaginął. Reed, Ben i Johnny wyruszają, by ocalić Sue, przy okazji odkrywając, że podczas wypadku otrzymali fantastyczne zdolności…

Historyjka może nie jest zbyt ambitna, a w dodatku Millar psuje wszystko swoim wielkim podziemnym potworem, ale od czegoś trzeba zacząć i ten początek jest w miarę do przyjęcia. Mamy więc młodych, a nie dojrzałych ludzi. Mamy kolejną miss uniwersum Marvela, czyli Sue Storm (wkrótce połowa bohaterów będzie się o nią zabijać, jej jednak zawsze podobał się mały geniusz Reed). Mamy strefę N, z której promieniowanie zamieniło czwórkę głównych bohaterów w ekwiwalenty żywiołów. No i jest doktor Molekevitz, który nie dość, że wymyśla papkowate formy życia (za co generał Ross wywalił go z budynku Baxtera), to jeszcze jest na tropie zaginionych, przedludzkich cywilizacji. Wychodzi więc na to, że tam, gdzie Ultimates albo X-Men walczą o ratowanie świata z lokalnymi zagrożeniami, tam Fantastyczna Czwórka pakować się nie zamierza. Ich zadaniem będzie odkrywanie i neutralizowanie zagrożeń z innych płaszczyzn egzystencji. Takich jak strefa N czy – no właśnie – podziemna i dawno zaginiona cywilizacja.

Póki co – mimo że chłopaki pokazali się przed Nowym Jorkiem walcząc z wielkim, wypuszczonym przez Molekevitza potworem – istnienie Czwórki jest tajne. Setup jest jednak klarowny i znamy punkty wyjścia: Reed to młody geniusz, który nie potrafi jeszcze przyjąć odpowiedzialności za swoje czyny, a ściślej: ciągle się o wszystko obwinia. Nawet gdy ojcu nie podoba się nowy motor, który mu kupił (bo będąc na wikcie armii ma kasy jak lodu), uważa to za swoją porażkę. Problemy z ojcem projektuje na relacje z dr. Franklinem Stormem, który jednak jest pełen zaufania do Reeda i ceni jego intelekt. Sue jest natomiast wpatrzona w niego jak w obrazek i oboje wkrótce się schodzą. Johnny to oczywiście lekkoduch. A Ben… Ben jest wściekły na Reeda, że wplątał go on w tę kabałę, co tylko wzmaga w Richardsie poczucie winy.

Jaki będzie kolejny ruch Fantastycznej Czwórki i co się stało z piątym uczestnikiem eksperymentu, Victorem van Damme’em? O tym już wkrótce. Wtedy też przywitamy nowego scenarzystę w tym uniwersum, który jednak wniesie do niego dużo świeżej krwi. O kim mowa? Czytajcie, a zobaczycie.

Reklamy
Komentarze
  1. Strid pisze:

    Nie ma Fantastycznej Czwórki bez wielkiego potwora wyłażącego spod ziemi!
    Swoją drogą niewinne początki mieli patrząc na ostatnie wydarzenia.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s