Ultimate Review 46: Ultimate Spider-Man: Popular

Posted: 02/14/2012 by misiekwolski in Ultimate Review
Tagi: , , ,

Gdyby nie ten komiks, całą historię Fantastycznej Czwórki można by było z powodzeniem przestawić w inne miejsce w chronologii i tym samym uniknąć wielu baboli, które pojawiły się w poprzednich historiach. Tymczasem Brian Bendis stwierdził, że poprzednie wzmianki o FF wprowadziły tyle zamieszania, że trzeba to jakoś naprostować. I zamieszał jeszcze bardziej.

 

Franklin Storm nie jest zadowolony, że jego syn, Johnny, po wypadku ze strefą N przerwał edukację, razem z Reedem i Sue nakłaniają więc go do skończenia liceum. Traf chce, że Johnny wybiera Midtown High, czyli szkołę, do której uczęszcza Peter Parker, Mary Jane Watson i pozostali. Johnny szybko wpada w oko Liz Allen, wkrótce jednak dochodzi do wypadku, który rzuca cień na ich znajomość…

Ok, prawda jest taka, że obecność Human Torcha w komiksie o Spider-Manie miała zespoić uniwersum i zachęcić czytelników do zwrócenia uwagi na Fantastyczną Czwórkę. Tym samym wiele się tu nie dzieje, ot – historia zawodu miłosnego, ot – rozmowa między Spider-Manem a Human Torchem o mocy, odpowiedzialności, bohaterstwie i tak dalej, ot – ratowanie dziecka z pożaru. W ogóle każdy superbohater w USA – jeśli ma przejść jakiś chrzest bojowy, inicjację czy co tam chcecie – musi uratować kogoś z pożaru. Po prostu musi. Jest to jakiś atawizm: walka z ogniem, bohaterstwo strażaków, ratowanie życia… pamiętajcie, że Spider-Man też właściwie zaczynał swoją działalność od pożaru. I tak samo robi Torch.

Na marginesie tej historii mamy znów potwierdzoną i rozwiniętą fobię Liz, która ewidentnie boi się mutantów, dodatkowo wchodzimy w głowę Mary Jane i Petera, dowiadujemy się też, że nie są oni jeszcze całkiem pogodzeni ze śmiercią Gwen. To reakcje i działania Liz stanowią jednak fabularną siłę napędową, dużo też o niej mówią jej relacje z Johnny’m i to, jak on na nią reaguje. No i dowiadujemy się, że Czwórka póki co się ukrywa, nie chce mieć bowiem falstartu w ewentualnym superbohaterskim życiu. Tymczasem Peter i Mary planują wypasioną, fancy randkę. Co to będzie?

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s