Ultimate Review 68: Ultimate X-Men: Shock And Awe

Posted: 06/06/2012 by misiekwolski in Ultimate Review
Tagi: , , ,

Wracamy po przerwie, którą wywołały kwestie uczelniane (okres gorący również dla doktorantów), a także fakt, że już-już chciałbym Wam opisać dalsze dzieje grupy Ultimates… ale nie mogę. Po drodze bowiem wypadałoby omówić bardziej kameralne, ale nie mniej istotne wydarzenia.

 

Wolverine opuścił posiadłość Xaviera trzy miesiące temu, a Storm wyruszyła jego śladem. Po długich i bezowocnych poszukiwaniach udało jej się wreszcie odnaleźć go w Kanadzie, gdzie wymierzał on sprawiedliwość grupie rednecków odpowiedzialnych za śmierć młodego mutanta. Jak się okazało, Logan podróżował usiłując rozwiązać zagadkę tajemniczych żołnierzy czyhających na jego życie, a przy okazji poznać prawdę o swoim poprzednim życiu. Wkrótce przeszłość zaczyna jednak o sobie przypominać, i to nie tylko Wolverine’owi, ale też i Storm…

 

To krótka i niezobowiązująca historyjka o tym, jak Logan wrócił w szeregi X-Men, co pozostało z Weapon X itp. Zasadniczo trudno nie odnieść wrażenia, że Brian Vaughan chciał w ten sposób zamknąć wątki otwarte przez Bendisa i ruszyć do przodu bez bagażu emocjonalnego, który zafundowali nam poprzedni scenarzyści tej serii. Wiele się więc nie dzieje, a to raczej mało wciągająca retardacja w przygodach mutantów, a przy okazji rozwinięcie kilku wątków odnośnie przeszłości Storm. Dowiadujemy się, że jest imigrantką z Maroka, jej rodzice nie żyją, a ona sama przez kilka lat była protegowaną pewnej znanej w Teksasie złodziejki, Yuri. Coś tam w międzyczasie wybucha (ale niewiele: samochód, helikopter i drzewo) i w sumie tyle.

 

Tak naprawdę najciekawszym momentem tej historii jest ukazanie motywacji dr. Corneliusa z Weapon X, który okazuje się być zapamiętałym mutantofobem i chce się zemścić za śmierć Wraitha, głównie na Ororo i Loganie. Jego narzędziem jest odrestaurowana i poddana modyfikacjom Yuri, czyli Deathstrike – żeńska, usprawniona wersja Wolverine’a. Jej potencjał nie jest jednak w pełni rozwinięty i choć Logan ostatecznie się z nią rozprawia, można odnieść wrażenie, że jeszcze o niej usłyszymy. Dowiadujemy się też, że Storm nie wyszła z wprawy, jeśli chodzi o kradzież samochodów. Ot i wszystko.

P.S. Mam nadzieję, że wkrótce Ultimate Review wróci do dawnej regularności. Stay tuned!

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s