Ultimate Review 105: Ultimate Spider-Man: The Worst Day in Peter Parker’s Life

Posted: 10/27/2013 by misiekwolski in Ultimate Review
Tagi: , , , , , , , , , , ,

To już drugi najgorszy dzień w życiu Petera Parkera. A pierwszy był zaledwie wczoraj…

21

Peter budzi się, będąc przywiązanym łańcuchami do sufitu przez nikogo innego, a swojego etatowego chłopca do bicia – Shockera. Herman Schulz wreszcie pochwyciłSpider-Mana i pragnie się na nim zemścić za wszystkie poniżenia, jakich zaznał. Tylko Mary Jane Watson wie, co się stało, i prosi o pomoc ostatnią osobę, do której pragnęłaby się zwracać… Kitty Pryde.

2shocker

Tak przynajmniej wynika z dialogów, pamiętamy bowiem, jak Kitty chodziła z resztą ekipy na plażę, jak dogadali się z Peterem i że zasadniczo wszystko zmierza ku wielkiej przyjaźni…  może to jednak jeszcze nie ten etap. W każdym razie po porwaniu Spider-Mana przez Shockera Mary Jane – która filmowała całe zajście, zaczęła bowiem ostatnio pracę w szkolnej telewizji (a myślałem że takie inicjatywy to tylko w Power Rangers) – kontaktuje się z Kitty i obie usiłują znaleźć sposób na odnalezienie Petera. Gdy Johnny Storm nie odbiera telefonu, kontaktują się z kapitanem policji Frankiem Quaidem, czarnoskórym oficerem, który zastąpił Jeanne DeWolffe, aresztował Kingpina i już wcześniej wykazywał odrobinę sympatii względem Spider-Mana. Dzięki niemu Kitty jest w stanie dotrzeć do Petera w samą porę, by… zabrać go do domu, Parker już bowiem zdołał się uwolnić i obić Shockerowi twarz (po raz siódmy).

2chain

Zanim jednak Spider-Man się uwalnia, rozmawia chwilę z Shockerem i dowiaduje się, że był on pracownikiem firmy Roxxon, który wymyślał dla niej broń, został jednak bezpardonowo zwolniony. Innymi słowy, spotkało go to samo, co wcześniej Eliaha Sterna, produkującego kombinezony dla superzłoczyńców. Nadaje to postaci Hermana Schulza zaskakującej i ciekawej głębi; jego działania i frustracje mają swoje całkiem konkretne źródło, które już znamy. Wspominałem już kiedyś, że lubię u Bendisa to, że potrafi w zaskakujący sposób powiązać ze sobą pewne pozornie oddalone wątki i nadać znanym wydarzeniom zupełnie nowy wydźwięk. I to jest tego znakomity przykład. Okazuje się, że Roxxon – który jest korporacją farmaceutyczną – już od dłuższego czasu prowadzi jakiś program zbrojeniowy, skoro pracowali przy nim zarówno Stern, jak i Schulz. Może więc warto w tym miejscu podsumować, co wiemy o tej korporacji. Przede wszystkim Donald Roxxon, główny przewodniczący i właściciel korporacji, nie wie nic o jej tajnych działaniach zbrojeniowych, choć poza zajściami z udziałem Shockera i najemników Sterna może na to wskazywać jedynie wypadek na terenie laboratoriów, który przemienił jednego z naukowców, Franka, w Spota. Wiemy też, że Stern – czyli Tinkerer – wydawał swoim ludziom konkretne polecenia: a to zatopić statek towarowy (Omega Red), a to zabić samego Donalda Roxxona (Vulture), a to zrabować zapas adamantium (Killer Shrike).  Wypada się zastanowić, po co korporacji farmaceutycznej adamantium? Nie wiemy, ale z pewnością wszystkie te poszlaki oznaczają jedynie wierzchołek góry lodowej. Dobrze, że Spider-Man wie, iż nie należy ufać Roxxonowi. Następne Ultimate Review z pewnością utwierdzi nas w przekonaniu, dlaczego.

P.S. Rysunki Immonena w dalszym ciągu są parszywe. Jego obecna kreska jest o trzy piętra lepsza, wtedy się ewidentnie chłopak nie starał.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s