Portfolio

Imię i nazwisko: Michał Wolski a.k.a. Misiek
Data urodzenia: 7 listopada 1985
Miejsce urodzenia: Kowary
Miejsce zamieszkania: Wrocław
Zajęcia: student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, redaktor miesięcznika studentów „Kontrast”, dziennikarz Uniradia, redaktor Bastionu Polskich Fanów Star Wars i Biblioteki Ossus,  typograf, doktorant na Wydziale Filologicznym UWr.
Specjalności: historia literatury XX wieku, teoria kultury, ludologia, typografia, Creative Writing, kultura popularna, nowe media.

O sobie:
Może na początek kilka liczb. 26 lat, 177 cm wzrostu, 5100 godzin na uniwersytecie (z czego 30 jako prowadzący zajęcia), 185 przedmiotów (94 ćwiczenia, 76 wykładów, 8 seminariów i 7 prac pisemnych),  dziesiątki rozegranych gier, setki przeczytanych książek (i kolejne setki posiadanych), również setki obejrzanych filmów, dziesiątki obejrzanych spektakli, 23 odegrane spektakle, tysiące przesłuchanych płyt. I rośnie.

Z dossier w „Znaczeniach„: Studiował politologię i filologię polską na Uniwersytecie Wrocławskim. Obecnie
jest studentem dziennikarstwa i komunikacji społecznej, pracuje również nad doktoratem z zakresu badań struktur wyobrażeniowych i ich zastosowaniu w refleksji teoretycznoliterackiej. Jego zainteresowania badawcze obejmują historię literatury współczesnej, krytykę fantazmatyczną, tematologię i imaginologię, hermeneutykę oraz refleksję nad kulturą popularną. Zajmuje się również zagadnieniami z zakresu typografii, edytorstwa i marketingu wydawniczego.

Ze strony Uniradia:  Michał Wolski to w sumie nikt szczególny. Jak wielu ludzi, lubi góry (i wszystko, co w nich znajdzie), chodzi na wybory i słucha dobrej muzyki, lubi sobie pójść do kina i do teatru. Jak niemal wszyscy absolwenci polonistyki, pasjami uwielbia książki i mógłby czytać godzinami. Po komiksy i gry komputerowe sięga równie często, jak przeciętny człowiek. Studiuje sobie dziennikarstwo i komunikację społeczną, ale bez rewelacji. Kiedyś spiął się w sobie i teraz jest jednym z 30 tysięcy polskich doktorantów i kolejnym z 250 na Wydziale Filologicznym UWr. Współtworzy miesięcznik studentów „Kontrast”. Jeśli coś go wyróżnia, to współprowadzenie Giełdy Przebojów Wartościowych na antenie Uniradia. Byłby szczęśliwy, gdybyście go czasem posłuchali.

Ze notki redakcyjnej na Bastionie: Imał się w życiu różnych rzeczy, z których większość jest – delikatnie mówiąc – nie do pomyślenia. Roznosił ulotki, grał w teatrze amatorskim, napisał trzy powieści i kilkadziesiąt mniejszych tekstów, przeczytał Ulissessa, studiował politologię, rzucił politologię, studiował dziennikarstwo, był grafikiem, typografem, HR-owcem, felietonistą, reporterem, radiowcem, imprezowiczem, wampirem, buntownikiem, meteorologiem, żeglarzem, wagabundą, doktorantem, księgarzem, wydawcą książkowym i radiowym, śpiewakiem, edytorem, wegetarianinem,wyznawcą postnewage’owego amalgamatu teistycznego, aktywistą politycznym, wikipedystą, tancerzem ognia i drukarzem. Co jakiś czas coś pisze. Andrzej Ziemiański stwierdził kiedyś, że na jego opowiadaniu skończyła się światowa literatura, ale to plotka. Jeśli chcielibyście to opowiadanie przeczytać, nie łudźcie się – nie znajdziecie go. Autor jest bowiem jedną z tych osób, które miliard rzeczy zaczynają i niewiele z nich kończą. No i Gwiezdne Wojny. Jara się nimi od 1993 roku z różną intensywnością, napisał te trzy powieściowe fanfiki SW, przeczytał i przemyślał wszystko o SW, co miał do przemyślenia, jest redaktorem Bastionu. Współtworzył Bibliotekę Ossus. Prowadził StarCast i Porę Imperatora. Udziela się w fandomie, kiedy tylko może. Jest chyba jedyną osobą, która była jednocześnie moderatorem Holonetu i Forum Bastionu. Obecnie stara się wprowadzić refleksję o SW w arkana polskiej nauki i czeka na film Staszka Mąderka.

Ze strony Wrocławskiego Salonu Jacka Kaczmarskiego (opis już ździebko przedawniony): student polonistyki, dawniej politologii, a wkrótce i kulturoznawstwa, z pochodzenia jeleniogórzanin. Życiowy, mentalny i społeczny wagabunda, ceniący sobie swój indywidualizm oraz wątpliwy – bo wciąż zalążkowy – ale rozwijający się intelekt. Gorący i zażarty orędownik słowa pisanego, a także i zaśpiewanego. Lubi kulturę. Z Kaczmarskim związany duchowo od kołyski niemalże, kiedy to babcia śpiewała mu na dobranoc Przedszkole. Od małego fascynuje go twórczość Jacka i wszystko, co z nią związane. Bezczelny popularyzator jego twórczości w kręgach różnych, od młodzieży licealnej poprzez toruńskich kloszardów na fanach Gwiezdnych Wojen kończąc. Z Salonem związany od początku jego istnienia, kiedy to trafił w jego podwoje i – urzeczony atmosferą, pieśniami i klimatem – już w nim został. Opuścił na razie tylko dwa spotkania (z przyczyn obiektywnych), co już samo w sobie jest karygodne i pluje sobie za to w zarośniętą brodę. Z racji wybitnych antytalentów wokalnych i imponującej nieumiejętności grania na czymkolwiek odnajduje się świetnie w tej bardziej „bachicznej” stronie Salonu i całkiem mu z tym dobrze; wciąga też w jego orbitę coraz to nowe, często specyficzne, persony.

Ze strony miesięcznika „Kontrast”: Odpowiedzialny za redakcję i skład „Kontrastu”. Doktorant na Wydziale Filologicznym oraz student dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Zawodowy optymista, specjalista od fantastyki i kultury popularnej, a także ogromny wielbiciel Jacka Kaczmarskiego. Słuchaczom Uniradia znany jako współprowadzący audycję Pora Imperatora.

Chyba wystarczy.

Reklamy
Komentarze
  1. userross pisze:

    fajno..

  2. rg pisze:

    meteorologiem?!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s